Asmens duomenų saugumas – jūsų rankose

Asmens duomenų saugumas – jūsų rankose

Statistika rodo, kad daugiau kaip 60 proc. visų kibernetinių atakų pasaulyje šiandien yra įvykdoma per mobiliuosius įrenginius👆

Ne paslaptis, kad svetimose rankose atsidūręs Jūsų telefonas gali reikšti padidintą asmeninės informacijos nutekėjimo riziką. Tad kas yra svarbu siekiant didesnio asmens duomenų saugumo savo telefone?

📌Reguliarus operacinės sistemos atnaujinimas/įdiegimas (padeda apsisaugoti nuo duomenų pažeidimų ar įsilaužimų).
📌Stiprūs slaptažodžiai (sudėtingą slaptažodį turi sudaryti ne mažiau kaip 12 simbolių: įvairūs didžiųjų ir mažųjų raidžių, skaičių bei simbolių deriniai).
📌Biometrinio autentifikavimo funkcijos naudojimas ir papildoma apsauga – dviejų veiksnių autentifikavimas, kuris leidžia prieš prisijungiant prie tam tikros svetainės dviem įrenginiais patikrinti jūsų tapatybę.
📌Įvairiose mobiliųjų programėlių parduotuvėse kasdien užblokuojama vidutiniškai apie 24 tūkst. kenkėjiškų mobiliųjų programėlių. Svarbu atsižvelgti ne tik į tai, iš kur siunčiatės programėles, bet ir kokius leidimus esate joms suteikę – prieigą prie mikrofono, kameros, kontaktų ar buvimo vietos.

Asmens duomenų saugumo klausimai šiandien yra itin aktualūs, todėl svarbu įvertinti naudojamų įrenginių saugumą, nepriklausomai ar tai būtų Jūsų išmanusis telefonas, ar darbo kompiuteris/ kitos darbo sistemos.

Kalbant apie įmonės veiklą, jei nesate tikri dėl Jūsų įmonės sukauptų asmens duomenų saugumo, mes galime Jums padėti. Jau pirminis tvarkomų asmens duomenų auditas leis mums nustatyti, kaip Jūsų įmonėje vykdomi jau taikomi asmens duomenų apsaugos reikalavimai ir padės numatyti, kokių pakeitimų reikia imtis siekiant tobulinti šios srities valdymą.