Nemokumas. Kokias išeitis turite?

Nemokumas. Kokias išeitis turite?

Su nemokumu susidūrusiai įmonei šiandien tenka dvi išeitys: restruktūrizavimas arba bankrotas 👇

📌 Jei Jūsų verslas yra nemokus, tačiau gyvybingas: vykdo komercinę veiklą bei galite įrodyti, kad ta veikla suteiks galimybę atsiskaityti su kreditoriais ateityje, restruktūrizacija yra galima. Bendrovės gyvybingumas vertinamas ir pagal tai, ar juridinis asmuo vykdo mokestines prievoles (mokesčių nemokančiai bendrovei restruktūrizavimo byla negali būti keliama) bei finansinius įsipareigojimus darbuotojams. Siekiant išsaugoti verslą, esant nemokumui ar jo galimybei, su restruktūrizavimo bylos kėlimu reikėtų nedelsti.

📌 Tuo tarpu bankrotas reiškia tiesiog verslo veiklos pabaigą. Ką daryti, kad jos išvengtumėte? Visų pirma, nevenkite kreditorių ir su jais kalbėkitės be užuolankų. Yra nemažai pavyzdžių, kai demonstruojamas noras spręsti nemokumo problemas paskatino kreditorius bendradarbiauti, o tai gali padėti išvengti net ir restruktūrizavimo bylos iškėlimo.

Nors, susidūrus su kritine situacija, bankrotas gali atrodyti kaip paprasčiausia išeitis, svarbu žinoti, kad jis yra dažnai lydimas nemalonių pasėkmių. Todėl, jei tik įmanoma, susitarimas su kreditoriumi yra visuomet naudingesnis.

Tuo tarpu kreditoriams, norint užtikrinti efektyvų bankroto administratoriaus darbą, svarbu žinoti savo teises skolininkų bankroto atveju bei atrasti galimybes atgauti pinigus. Todėl jei esate kreditorius ir susidūrėte su tokiomis problemomis, mes galime suteikti Jums išsamias konsultacijas ir padėti atrasti reikiamus sprendimus.